Jotul F 105 CB

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Tento produkt má varianty (vyberte kliknutím níže) :

Výrobce: Jotul, Kód výrobku: 0101077

Litinová krbová kamna Jotul F 105 CB patří do řady Jotul F 105, mají jmenovitý výkon 4.5 kW, minimální 2.4 kW, maximální 6 kW. Účinnost 83 %, horní i zadní vývod. Externí přívod vzduchu. Průměr kouřovodu 125 mm.

Navzdory malým rozměrům jsou Jotul F 105 kamna s velkým charakterem. K charakteristickým rysům bezesporu patří velká horizontální dvířka, která umožňují nádherný výhled na oheň. Regulace přívodu vzduchu je jednoduchá a intuitivní. Model se dodává s tradičními nožkami nebo s podstavcem a lze ho doplnit příslušenstvím na objednávku: límcem a horní deskou z mastku.

Kamna Jotul F 105 jsou konstruována tak, aby docílila optimálního spalování při nízkém energetickém výkonu, ale zároveň jsou dostatečně robustní, aby dokázala zahřát i v největších mrazech. Díky kombinaci sálavého a konvekčního tepla vytvářejí velmi příjemné klima, a navíc je lze velice snadno umístit prakticky kamkoli v interiéru.

Jotul F 105 je jako stvořený pro nízkoenergetické domy. Výrobek splňuje nejpřísnější emisní limity a dokáže spalovat ekologicky i při nízkém výkonu. Kamna Jotul F 105 dosahují čistého spalování s minimální spotřebou dřeva 0,8 kg/hod.

Maximální délka polen 30 cm.

Možnost prodloužení záruky na vnější litinový plášť na 25 let zdarma.

O Jotul F 105 CB zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Jotul F 105 CB ' v našem diskuzním fóru:

Re:Re:Re:Jotul F 105 CB LL

autor: Admin

Dobrý den ještě jednou.
Napadají mne ještě další kamna od Jotul - řada F 16x - tzn. F 162, F 163 s bočním prosklením, F 166 nebo F 167 CB s bočními skly.

Petr vávra


Re:Re:Jotul F 105 CB LL

autor: Luk.Ma

Děkuji vám za názory a zkušenosti. Vím, že Salerna by byla asi ideální,ale mně i manželce se nelíbí vzhledově, tak hledáme alternativy. Kamna Jotul F 305 jsem měl vybrána jako první, ale čím víc jsem se zajímal o témata kamna a dřevostavba, tak jsem došel k názoru, že mají příliš vysoký výkon. Jotul F 105 mají nominální výkon 4,5kW a Salerna 4 kW, takže skoro stejný výkon (papírově). Stejně už moc možností ani nemám. Kamen s nízkým výkonem je velmi málo.


Re:Jotul F 105 CB LL

autor: Admin

Dobrý den,
všeobecně : pokud máte dřevostavbu, vybírejte kamna s co nejmenším výkonem – ale to asi víte. .....

Kamna Jotul F 105 a jejich větší bráška F 305 jsou na trhu poměrně krátce – to je možná odpověĎ na otázku, proč nejsou reference. Anebo možná jsou s nimi lidi spokojení, takže nemají důvod něco psát ......
Prodali jsme jich pár kusů, jedny máme zapojeny u zákazníka nedaleko, ale zatím bez reakce. Neumím odhadnout, jak intenzivně topí ......

Já bych se toho nebál. .... Jotul je značka s kvalitními výrobky .

V případě dalších dotazů, napište.

Petr Vávra
krbova-kamna.com


Re:Jotul F 105 CB LL

autor: Kolek

Dobrý den, máme taky dřevostavbu ve standartu blížícím se pasivnímu domu, bungalov. Jen s rozdílem, že máme obyvákokuchyň 105m3. Máme zde kamna Salerno v první verzi. O kvalitě Jotulu nepochybuji, stejně tak jsem spokojen s těmi Salerny. Topíme výhradně briketama „s dírkou“, ty se nejvíce osvědčily. Jen je třeba Vás připravit na to, že se prostor v moderní dřevostavbě rychle přetopí.

Když byly nyní ty déle trvající mrazy –10 st C, tak i při pootevřeném okně jsme měli v domě krásných 27 stupní. Máme také široký průchod k pokojům a přímo naproti je klimatizace, na které zapínám ventilátor, který žene teplý vzduch od kamen dále k pokojům. Mohu Vám říct, že nejdéle jsme vydrželi topit den a půl v kuse :) To pak chodíme celá rodina ve spodním prádle :-)

Píšu to proto, aby jste si před koupí kamen domysleli, jak to asi bude vypadat. Kamna zásadně nedusíme, jsem ekologicky založen a z komínu nám jde převážně jen „nic“. Kamna Salerno se správným palivem krásně hoří a sklo zůstává čisté. To palivo je snad nejdůležitější věc, proto také ty dřevěné brikety. Čím výkonější kamna pořídíte, tím více budete bojovat s přetopením, dusením a čistotou skla.

Toliko zkušenost ajťáka z krbova-kamna.com


Jotul F 105 CB LL

autor: Luk.Ma

Dobrý den,

hledám krbové kamna bez výměníku do nízkoenergetické dřevostavby.
Kamna budou umístěny v místnosti o objemu 120 m3 (obývák,jídel­na,kuchyně).
Líbí se mi kamna Jotul F 105 CB LL, ale bohužel jsem nikde nenašel žádné recenze.
Máte s těmito kamny nějakou zkušenost?Nejsem si jistý, jestli je to dobrá volba poměr kvality a ceny.


Re: Litinová krbová kamna Jotul F 250 CB - vývod kouře

autor: admin

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.
Litinová krbová kamna JOTUL F 250 CB mají pouze horní vývod. Minimální výška na střed kouřovodu při horním vývodu je cca 1050mm.
Se zadním vývodem mohu nabídnout například JOTUL F 273 CB nebo F274 CB.
V případě dalších dotazů, napište.
Přeji hezký den


Petr Vávra


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.