Horse Flame HF 517 Baldemar

QR kód produktu

Na objednávku

doprava zdarma

Dostupnost: Na objednávku
Běžná cena: 23 989 Kč
Ušetříte: 1 199 (5.0 %)

Naše cena: 22 790 Kč včetně DPH

Výrobce: Horse Flame, Kód výrobku: 08849

Litinová kamna Horse Flame HF 517 Baldemar mají celkový výkon výkon 10 kW. Účinnost kamen 66.1%. Množství spalin 9.7 g/s, doporučený komínový tah 10Pa, teplota spalin za hrdlem 492°C, CO při 13% O2 0.08 %. Kamna mají sekundární přívod vzduchu ,„Airwasch“ pro čistění skla .

Baldamer jsou dvoupláštová, konvekční litinová kamna střední výkonové třídy. Kamna jsou vybavena ovladatelným roštem a výrobcem jsou určena pro spalování dřeva i uhlí. Topeniště je provedeno z ohněvzdorných, lehce vyměnitelných cihel. Litinový rošt a žáruvzdorné obložení topeniště je dimenzováno tak, že si poradí i s teplotami při hoření černého uhlí, takže životnost při topení dřevem je nadstandartní. (pro uhlí není v ČR certifikace).

Rozměry ohniště: šířka 310 mm, výška 265 mm, hloubka 300mm

Provedení – černý lak

Provedení smalt je pouze na objednávku s přirážkou 25–30% ceny. Barvy smaltu: černá, zelená, modrá.

Do kamen lze přikládat polena o délce 30cm.

Spalováním uhlí neporušujete záruční podmínky výrobce, tudíž nepřijdete o záruku, ale překračujete tím platnou certifikaci.

O Horse Flame HF 517 Baldemar zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Horse Flame HF 517 Baldemar' v našem diskuzním fóru:

Re: HORSE FLAME HFB 517 Regis - spalování uhlí

autor: Pet.Ma

Dobrý den
Dřevo a hnědouhelné brikety lze spalovat čistě (bez viditelného kouře) i v kamnech krbových. Na spalování uhlí doporučuji na základě dlouholetých zkušeností kamna, která mají hluboké nejlépe „šachtové ohniště“. Uhlí (např. hn. uhlí ořech 1) se 1× denně vsype a zapálí nahoře. Po důkladném rozhoření a seřízení na požadovaný výkon dosáhnete dlouhého bezobslužného provozu kamen.
Výhodou odhořívání uhlí shora, je nekouřivý mnohahodinový bezobslužný provoz, komín a kouřovod stačí čistit 1× ročně (při celosezónním provozu) sklo kamen se zanáší minimálně (nebudete muset skoro vůbec čistit) Obsluhu kamen stačí provést většinou jen 1× denně (vynesete popel, naložíte a zapálíte) při užití násypného uhláku dosáhnete paradoxně vyšší čistoty v domácnosti, než při "přikládání " jakéhokoliv jiného paliva atd. Podrobněji viz.
'Odkaz'
Vhodnými modely jsou kamna jež mají šachtu (nebo aspoň hlubší ohniště, ne ploché)a alespoň primární a sekundární vzduch. Pár modelů je i se sklem. Chcete-li kamna s výměníkem, hledal bych něco takového:
'Odkaz' . html
Nevím zda se dá sehnat u nás. Vyrábí se i bez výměníku. Bez výměníku je mimochodem výběr kamen větší.
Kamna s hlubším ohništěm samozřejmě umí i dřevo brikety, nejen uhlí.


Re: HORSE FLAME HFB 517 Regis - spalování uhlí

autor: mil.No

Než se rozhodnete topit uhlím, tak doporučuji si zjistit co nejvíce informací o této surovině. Hlavně tedy na kolik uhlí vyjde atd… Na stránce 'Odkaz' píší zajímavé informace a informují o aktuální ceně uhlí.


Re: HORSE FLAME HFB 517 Regis s výměníkem

autor: admin

Dobrý den, kamna HORSE FLAME je možno objednat v provedení černý, zelený nebo modrý smalt. Příplatek cca 30% z ceny.

Dovážejí se pouze na základě objednávky od zákazníka - bohužel v tuto chvíli není jisté dodání - možná únor - březen 2011. Závisí to od toho, jak rychle se bude prodávat.
V případě zájmu doporučuji objednat s předstihem.
Petr vávraRe: HORSE FLAME HFB 517 Regis - spalování uhlí

autor: admin

Dobrý den,
děkujeme za zájem o naše služby.
Litinová kamna HORSE FLAME HFB 517 Regis s výměníkem jsou určena pouze pro spalování dřeva.
Pro spalování více druhů paliva, tedy i uhlí jsou např. určeny Olymberyl OBFW 243 Olivie s výměníkem, OBFW 443 Aidan.
Minimální tah komínu by měl být 10-12Pa.

Budete-li mít další dotaz, neváhejte nás kontaktovat.
Přeji příjemný den


Jana Jedináková
obchodní asistentka


HORSE FLAME HFB 517 Regis - spalování uhlí

autor: Vas dotaz

Dobrý den potřebuji koupit taková nebo podobná kamna,ale chci v nich příležitostně tedy hlavně v noci topit uhlím nebo uhelnýmy briketamy.Nikde neuvádíte tento důležitý fakt zda jsou tato kamna stavěna i na spalování uhlí a jaký je nutný minimální komínoví tah.


Re: HORSE FLAME HFB 517 Regis s výměníkem

autor: admin

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.
Bohužel na uvedený dotaz neumím odpovědět.
Doporučuji konzultovat s topenářem.
Petr Vávra


HORSE FLAME HFB 517 Regis s výměníkem

autor: zapeter

Dobrý den, uvažuji o pořízení litinových krbových kamen s výměníkem HFB 517 k vytápění malého rodiného domu s podkrovým ( celkem asi 220m3 ). V přízemí mám podlahové topení, v podkroví 4ks. deskový radiator. Prosím jak je to s výkonem výměníku na 1 m2 podlahového topení. Popřípadě nabídněte jiný tip litinových krbových kamen


Re: Krbová kamna s výměníkem Horse Flame HFB 517 Regis

autor: admin

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.
Krbová kamna Horse Flame se vyrábějí v Číně. S náhradními díly zatím problém nejsou. ( ani se jich zatím moc nepotřebovalo.....) Záruka je 2 roky na výrobek, 12 let na vnější plášť. Záruka se neztahuje na špatně nainstalovaná kamna, používání nedovoleného paliva, mechanické poškození a další chyby uživatele. Napojení výměníku je 1". Příslušenství doporučuji konzultovat s topenářem dle místních dispozic. Není možno provozovat bez zapojeného výměníku.

Dovozce kamen FIRE s výměníkem garantuje u znažky FIRE 1 sezonu možnost provozovat bez zapojení výměníku ( výměník slouží jako deflektor).

V případě dalších dotazů, napište.

Přeji hezký den


Petr Vávra


Krbová kamna s výměníkem Horse Flame HFB 517 Regis

autor: Vas dotaz

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, kde se vyrábí tato kamna. Jak rychle jste schopni dodat náhradní díly. Na co se vztahují a na co se nevztahují záruční podmínky? Jak velké jsou příruby pro připojení do systému stávajícího vytápění? Jaké byste doporučily příslušenství k tepelnému výměníku těchto kamen (čerpadlo, pojistné ventily, atd...). Je možné připojit kamna dočasně bez výměníku. Chci realizovat napojení až potopné sezoně. Předem děkuji. S pozdravem


Do 28.2.2017 opravdu bez navýšení

Nezapomeňte, že splátky CETELEM bez navýšení platí do 28.2.2017 . Pokud výrobek do 6ti měsíců zaplatíte, nebude Vás to stát ani korunu navíc!

Sleva na krbová kamna pro registrované

Víte, že jako registrovaný zákazník máte možnost nakupovat výrobky většiny výrobců kamen se slevou 3%? Stačí se zaregistrovat a přihlásit. Vaše ceny budou aktualizované. Přejeme příjemné nakupování :)

Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.