Haas+Sohn Treviso s výměníkem kachlový sokl - zelená kachle

QR kód produktu

vyprodáno

doprava zdarma

Výrobce: Haas+Sohn, Kód výrobku: 0433915000000

UKONČENA VÝROBA,VYPRODÁNO, NELZE OBJEDNAT

Kachlová kamna Haas+Sohn Treviso s výměníkem kachlový sokl – zelená kachle mají výkon regulovatelný v rozmezí od 3.4 do 10.7 kW, výkon výměníku je 5.4 kW, výkon do prostoru je 4.8kW.

Jedná se o ocelová kamna, ohniště je vyloženo nehořlavým materiálem – šamotem, takže se oheň nedostane na korpus kamen. Popelník je umístěn pod litinovým roštem – dostanete se k němu po otevření dvířek. Přikládací dvířka jsou osazena speciálním velkoplošným sklem, které je schopno odolávat teplotám až 800°C.

V případě potřeby je možno dokoupit záslepku , vyjmout teplovodní výměník a kamna provozovat bez výměníku.

Kamna Haas+Sohn Treviso s výměníkem mají přípravu pro použití vychlazovací smyčky (není součástí dodávky) .

Použitelné palivo: dřevo, ekobrikety a uhelné brikety.

V těchto krbových kamnech lze spalovat kusové dřevo, uhelné brikety a ekobrikety.

Drobné nepřesnosti ve velikosti, pravoúhlosti a rovinnosti ploch, rozdíly v odstínu a efektech glazury, jsou nedílnou součásti tohoto keramického výrobku. Výskyt drobných vlasových trhlin v glazuře je přípustný a není považován za vadu.

Recenze našich zákazníků, kteří si koupili Haas+Sohn Treviso s výměníkem kachlový sokl - zelená kachle

ID recenze: 3881766

O Haas+Sohn Treviso s výměníkem kachlový sokl - zelená kachle zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Haas+Sohn Treviso s výměníkem kachlový sokl - zelená kachle' v našem diskuzním fóru:

Kamna Haas+sohn Treviso - výměna ocelového soklu za kachlový

autor: Váš dotaz

Dobrý den,
chtěla bych se, prosím, zeptat, jestli by bylo možné zakoupit samostatně kachlový sokl – zelená kachle ke krbovým kamnům Treviso s výměníkem, zelená kachle. A zda je to technicky možné tento sokl vyměnit za ten bílý železný. Kamna máme již pátým rokem, ale sokl nám začal rezivět a olupovat se barva. (Náš pes si totiž nová kamna řádně několikrát označkoval.) Když jsme kamna pořizovali, tak tehdy s kachlovým soklem ještě nebyla.
Předem děkuji za odpověď.


krbová kamana

autor: Jan.Vl

Dobrý den, obracíme se na Vís s žádostí o radu. Chceme si pořídit kachlová krbová kamna, zvolili jsme správně firmu Haas+sohn? Líbí se nám kach. krb. kamna s výměníkem ( a vychl. smyčkou), ale nevíme která – je tam hodně výrobků: Treviso, Empoli, Eboli. Poradíte s výběrem a kdo potom spočítá, aby byla kamna na míru do našeho domu? Předem děkujeme Vlčkovi


Re: Volba kamen s výměníkem

autor: Admin

Dobrý den,

pokud uvažujete o zakoupení krbových kamen bez výměníku a jeho dodatečném nainstalování, mohu Vám doporučit kamna českého výrobce Haas+Sohn. Možnost dokoupení teplovodního výměníku mají krbová kamna (cena do 25.000,-Kč) Arktic 12, Grand Max Plus, Grand Max nebo kachlová kamna Haas+Sohn Treviso.
Orientačně lze vycházet z toho, že 1kW vytopí prostor o objemu cca 20m3, u
kamen s výměníkem je situace trošku složitější. Záleží mimo jiné také na
celkovém výkonu (nikoliv počtu) všech radiátorů, tepelných ztrátách,...
Ohledně vhodného výběru kamen s teplovodním výměníkem doporučujeme
kontaktovat topenáře s místě Vašeho bydliště. Výkon kamen by měl být
dimenzován na podmínky domu. Kamna se nedoporučuje dlouhodobě zatěžovat na maximální, ale ani na minimální výkon.
Nevím, jak je dům členěn. Pokud zakoupíte kamna bez výměníku, je nutné
počítat s tím, že největší teplo bude v místnosti, ve které budou kamna
umístěna. Do dalších se rovnoměrně nedostane.
V případě dalších dotazů nás, prosím, opět kontaktujte.

Přeji pěkný den


Dagmar Figallová
obchodní asistentka
www.krbova-kamna.com


Re: Kamna Haas+Sohn s vým. - topení při výpadku proudu

autor: Kam.Ob

Dobrý den,

krbová kamna Haas+Sohn Boras s výměníkem ani Haas+Sohn Trino s výměníkem nemají odnímatelný výměník. Nelze je tedy provozovat bez napojení na radiátory. Vychlazovací smyčku k těmto kamnům výrobce nenabízí. Možnost jejího dokoupení je např. u krbových kamen Haas+Sohn Grand Max Plus 11 s výměníkem, Nivala s výměníkem - výkon do výměníku je však 11.1kW nebo kachlových kamen Haas+Sohn Treviso s výměníkem - výkon do výměníku 5.7kW. Případně modely kachlových kamen HAAS+SOHN EBOLI a EMPOLI.
Zabezpečení proti výpadku elektrického proudu je nutno vyřešit jiným způsobem (záložní zdroj, třícestný ventil,...). Nejvhodnější řešení Vám navrhne odborná topenářská firma, která musí kamna s výměníkem zapojovat.
Pokud bych se měla vyjádřit k výhodám, za přednost u kamen Haas+Sohn Trino s výměníkem s označením AL (http://www.krbova-kamna.com/haassohn-trino-al-s-vymenikem-kachle-terakota-p.html) považuji právě přívod externího vzduchu. Ten je přiváděn zvenčí. V místnosti, ve které jsou kamna umístěna není nutné tedy tak často větrat. Přívod však nesmí být delší než 5m, přičemž každé koleno zkracuje tuto vzdálenost o 1m. Tato kamna navíc splňují podmínky provozu od roku 2018.
Rohová kamna s výměníkem s podobnými parametry Vám bohužel neumím nabídnout.
V případě, že jsou u vás výpadky elektrického proudu časté a dlouhé, zcela jednoznačně doporučuji koupit krbová kamna bez výměníku.
V případě dalších dotazů nás, prosím, opět kontaktujte.

Přeji pěkný den


Dagmar Figallová
obchodní asistentka


Re: Kachlová kamna Haas+SOHN Treviso s vým - kouřovod

autor: Admin

Dobrý den, bohužel ne.
Kachlová kamna Treviso s výměníkem mají možnost pouze horního vývodu. Model bez výměníku je možno instalovat zadním kouřovodem a to tak, že nad ohniště ( = pod horní desku kamen) dáte speciální koleno, ketré vám kouřovod ohne dozadu. U výměníkového provedení je nad ohništěm teplovodní výměník - koleno tam nevejde. Bohužel.

Přeji hezký den / Best regards


Petr VávraKachlová kamna - výběr

autor: Váš dotaz

Dobrý den, uvažujeme že si u Vás koupíme na chalupu kachlová kamna - vypočetli jsme, že potřebujeme výkon cca 8 KW a zatím vybíráme mezi Haas+Sohn Treviso, ABX Helvetia L /K a Romotop Siena II. z našeho laického pohledu nevidíme - kromě typu kachlů žádný zásadní rozdíl - prosím laskavě - z Vašeho hledicka - liší se nějak podstatně? Doporučovali byste spíše ocelový podstavec nebo kachlový /v případě Helvetia/? A pak - a to bude možná problém - náš průměr kouřovodu je 130 mm - námi vybrané typy mají všechny 150 mm - lze použít nějakou redukci? Pro informaci uvádím, že výška komínu je cca 5m. Předem Vám velmi děkuji za odpověď, máte velmi hezky vedené www stránky!!! Přeji krásné jarní svátky a zůstávám s pozdravem


Re: Kachlová kamna HAAS+SOHN Treviso s výměníkem-výkon

autor: Admin

Dobrý den, na tomto výkonovém rozmezí byla kamna zkoušena ve státní zkušebně - doporučuji si vytisknout technický list, kde jsou jednotlivé provozní parametry popsány.
Pochopitelně optimální provoz ( a provoz kamen s výměníkem obzvláště ) je na horní výkonové hranici - v tomto případě kolem hodnoty jmenovitého výkonu - uvedeno také v technickém listě.

V případě dalších dotazů, neváhejte napsat.

Přeji hezký den

Petr Vávra


Kachlová kamna HAAS+SOHN Treviso s výměníkem-výkon

autor: Váš dotaz

Dobrý večer, prosím o vysvětlené co znamená že a kamna HAAS + SOHN Treviso s výměníkem mají výkon regulovatelný v rozmezí od 3.4 do 10.2 kW- Děkuji. S pozdravem


Re: Haas+sohn Treviso s výměníkem - informace

autor: Admin

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.

Kachlová kamna Haas+sohn Treviso se vyrábějí pouze v provedení na bílém soklu. JEdná se o ocelový sokl potažený omítkou a natřený na bílo - není problém svépomocí přetřít na jakoukoli barvu. Provedení s výměníkem má pouze horní vývod. Zadní vývod je možno použít u provedení bez výměníku. U kamen bez výměníku můžete použít koleno, které ohne horní vývod dozadu pod horní deskou. U kamen s výměníkem je právě v tomto prostoru teplovodní výměník.
Pro přesné informace o výkonu naleznete v technickém listu u výrobku.

Kamna Treviso mají přípravu pro vložení vychlazovací smyčky - smyčku je potřeba dokoupit. Teploměr na spaliny není součástí, ale mohu vám jej nabdnout zdarma. Stejně tak nejsou součástí dodávky kouřovody - ty naleznete v sekci - příslušenství - kouřovody 150 mm.

Prodejní cena je uvedena u výrobku . Je to cena včetně 20% DPH a včetně dopravy kamkoli po ČR.

Přeji hezký den

Petr Vávra


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.