Haas+Sohn Grand Max Plus II/11 s výměníkem černý plech + béžová dlažba

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Výrobce: Haas+Sohn, Kód výrobku: 0433117000000

DOPRODEJ MODELU

Krbová kamna Haas+Sohn Grand Max Plus II/11 s výměníkem v provedení černý plech + béžová dlažba, zlaté kování mají výkon regulovatelný v rozmezí 3.5 – 15.2 kW, výkon do výměníku je 11.2 kW. Vodní obsah výměníku je 29.5 l. Maximální přetlak 0.3 MPa, optimální tepelný spád: 75 – 60°C. Kamna jsou schopna vytopit prostor do objemu 270 m3. Spotřeba při maximálním výkonu je 4 kg/hod suchého dřeva.Účinnost 82.6%. Minimální tah komína 12 Pa.

Kamna Grand Max Plus II/11 s výměníkem mají přívod externího vzduchu, přívod terciálního vzduchu (terciální spalování), automatickou regulaci primárního vzduchu a přípravu pro vložení vychlazovací smyčky . Jedná se o dvouplášťová ocelová kamna, ohniště je vyloženo nehořlavým materiálem, rošt je litinový. Popelník je pod roštem, přístupný po otevření dvířek. Béžovou dlažbu je možno svépomocí vyměnit za jakoukoli jinou.

V případě potřeby je možno teplovodní výměník odejmout, nahradit zaslepovací sadou a kamna provozovat bez výměníku.

Rozměry topeniště jsou: hloubka: 38.8 cm, šířka: 44.2 cm a výška: 32 cm.

Dlažbu je možno svépomocí vyměnit za jakoukoli jinou. Doporučujeme vytisknout technický list, kde jsou rozepsány výkony pro jednotlivá paliva.V těchto krbových kamnech lze spalovat i ekobrikety a uhelné brikety.

O Haas+Sohn Grand Max Plus II/11 s výměníkem černý plech + béžová dlažba zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Haas+Sohn Grand Max Plus II/11 s výměníkem černý plech + béžová dlažba' v našem diskuzním fóru:

Re: Volba kamen s výměníkem

autor: Admin

Dobrý den,

pokud uvažujete o zakoupení krbových kamen bez výměníku a jeho dodatečném nainstalování, mohu Vám doporučit kamna českého výrobce Haas+Sohn. Možnost dokoupení teplovodního výměníku mají krbová kamna (cena do 25.000,-Kč) Arktic 12, Grand Max Plus, Grand Max nebo kachlová kamna Haas+Sohn Treviso.
Orientačně lze vycházet z toho, že 1kW vytopí prostor o objemu cca 20m3, u
kamen s výměníkem je situace trošku složitější. Záleží mimo jiné také na
celkovém výkonu (nikoliv počtu) všech radiátorů, tepelných ztrátách,...
Ohledně vhodného výběru kamen s teplovodním výměníkem doporučujeme
kontaktovat topenáře s místě Vašeho bydliště. Výkon kamen by měl být
dimenzován na podmínky domu. Kamna se nedoporučuje dlouhodobě zatěžovat na maximální, ale ani na minimální výkon.
Nevím, jak je dům členěn. Pokud zakoupíte kamna bez výměníku, je nutné
počítat s tím, že největší teplo bude v místnosti, ve které budou kamna
umístěna. Do dalších se rovnoměrně nedostane.
V případě dalších dotazů nás, prosím, opět kontaktujte.

Přeji pěkný den


Dagmar Figallová
obchodní asistentka
www.krbova-kamna.com


Re: Kamna Haas+Sohn s vým. - topení při výpadku proudu

autor: Kam.Ob

Dobrý den,

krbová kamna Haas+Sohn Boras s výměníkem ani Haas+Sohn Trino s výměníkem nemají odnímatelný výměník. Nelze je tedy provozovat bez napojení na radiátory. Vychlazovací smyčku k těmto kamnům výrobce nenabízí. Možnost jejího dokoupení je např. u krbových kamen Haas+Sohn Grand Max Plus 11 s výměníkem, Nivala s výměníkem - výkon do výměníku je však 11.1kW nebo kachlových kamen Haas+Sohn Treviso s výměníkem - výkon do výměníku 5.7kW. Případně modely kachlových kamen HAAS+SOHN EBOLI a EMPOLI.
Zabezpečení proti výpadku elektrického proudu je nutno vyřešit jiným způsobem (záložní zdroj, třícestný ventil,...). Nejvhodnější řešení Vám navrhne odborná topenářská firma, která musí kamna s výměníkem zapojovat.
Pokud bych se měla vyjádřit k výhodám, za přednost u kamen Haas+Sohn Trino s výměníkem s označením AL (http://www.krbova-kamna.com/haassohn-trino-al-s-vymenikem-kachle-terakota-p.html) považuji právě přívod externího vzduchu. Ten je přiváděn zvenčí. V místnosti, ve které jsou kamna umístěna není nutné tedy tak často větrat. Přívod však nesmí být delší než 5m, přičemž každé koleno zkracuje tuto vzdálenost o 1m. Tato kamna navíc splňují podmínky provozu od roku 2018.
Rohová kamna s výměníkem s podobnými parametry Vám bohužel neumím nabídnout.
V případě, že jsou u vás výpadky elektrického proudu časté a dlouhé, zcela jednoznačně doporučuji koupit krbová kamna bez výměníku.
V případě dalších dotazů nás, prosím, opět kontaktujte.

Přeji pěkný den


Dagmar Figallová
obchodní asistentka


Re: Vychlazovací smyčka u kamen Haas

autor: Kam.Ob

Dobrý den,

jak jsem Vás již telefonicky informovala, krbová kamna Haas+Sohn Trino s výměníkem nemají vyměnitelný výměník ani možnost dokoupení vychlazovací smyčky. Krbová kamna Haas+Sohn Grand Max s výměníkem mají vyměnitelný výměník, lze je po nainstalování zaslepovací sady (cena 1.840,-Kč) a vyjmutí výměníku provozovat bez napojení na radiátory. Ani k těmto kamnům však nelze dokoupit vychlazovací smyčku. Proti výpadku el. proudu je nutné je zabezpečit jiným způsobem. Rozlišujte prosím mezi modely krbových kamen HAAS+SOHN GRAND MAX a GRAND MAX PLUS
V případě dalších dotazů nás, prosím, opět kontaktujte.

Přeji pěkný den


Dagmar Figallová
obchodní asistentka


Re: Krbová kamna s výměníkem Haas+sohn

autor: Admin

Dobrý den,

krbová kamna Haas+Sohn Grand Max plus 11 s výměníkem mají vývod kouřovodu 150mm. Pokud je to možné, volila bych napojení kouřovodů o stejném průměru. Napojení kouřovodů o průměru 120mm pomocí přechodky nedoporučuji. Nemusel byste dostat revizi, kamna by mohla kouřit do místnosti,... Samozřejmě záleží na tahu komína, kamna potřebují minimální doporučený tah 12 Pa, změří Vám jej kominík, kterého byste měl kontaktovat. Výška komína od napojení by měla být min. 5.5m.
Krbová kamna Haas+Sohn Grand Max plus 11 s výměníkem jsou volně stojící kamna, nevím, zda dobře chápu Váš záměr - vložit je do zdi. Norma neřeší vzdálenost od nehořlavé stěny, její speciální nátěr není nutný. Bezpečná vzdálenost od hořlavých předmětů je, jak jste správně vyčetl z návodu, 20cm do doků a dozadu a 80cm dopředu. Dále by kamna měla stát na nehořlavé podložce, minimální přesah je 10cm do doků a dozadu a 30cm dopředu.
Kamna s výměníkem by měla napojit odborná topenářská firma.
V případě dalších dotazů nás, prosím, opět kontaktujte.

Přeji pěkný den


Dagmar Figallová
obchodní asistentka
www.krbova-kamna.com


Re: Krbová kamna s výkonem 15 kW - výběr

autor: Admin

Dobrý den, děkujeme za dotaz.

Nejprve bych doporučil prověřit, zda stávající kamna využíváte naplno. Vede mne k tomu myšlenka, že 10 kW ( o 15 ani nemluvím) je poměrně hodně. Prověřte prosím, zda máte optimální tah komína – 10-12Pa, suché palivo a zda přikládáte doporučenou dávku paliva – na 10 kW výkonu by to mělo být odhadem kolem 3 kg suchého dřeva za hodinu.

Na 15 kW výkonu je potřeba hodinově nějakých 4 –4.5 kg paliva. A prostor, který kamna vytopí je poměrně velký. Obávám se toho, abyste se v místnosti kamen s výkonem 15 kW “neuvařili”.

Kamen s takto vysokým jmenovitým výkonem v nabídce moc není.

Napadá mne DIPLOMAT 11, případně DIPLOMAT 21, Olymbery HF 446, HORSE FLAME HF 717.

Pokud by mohl být výkon třeba 13 kW, byl by výběr o něco větší – Haas+sohn GRAND MAX PLUS a KALMAR apod

Gájo nebo čerty nemám v nabídce – snižují tah komína a ochlazují spaliny. Nejsem jejich příznivcem.
Dnešní moderní kamna dosahují účinnosti někde kolem 78-80% - teplota spalin je v rozmezí 220-280°C. Tam už moc prostor pro další předání tepla není ...

Opravdu bych začal kontrolou stávajících kamen, nebo spočtením tepelných ztrát vytápěných prostor – aby bylo jisté, že opravdu potřebujete takto výkonná kamna.

Přeji hezký den
Petr Vávra
www.krbova-kamna.com


Re: Krbová kamna

autor: Admin

Dobrý den,
při výběru krbových kamen s výměníkem bych Vám doporučila, abyste nejpve kontaktovala tepenářskou firmu v místě Vašeho bydlište, která by Vám měla vypočítat, jak velký výkon do vody a také do prostoru potřebujete. Není rozhodující pouze vytápěný prostor, ale i celkový výkon všech radiátorů, tepelné ztráty,... . Kamna mají vždy výkon regulovatelný od minima po maximum, ale z hlediskaúčinnosti, čistoty spalování, čistoty skla, životnosti,.. je vhodné provozovat je na výkon jmenovitý.
Vámi vybraná kamna českých výrobců - Romotop, ABX a Haas+Sohn - mohu bez problémů doporučit, patří mezi kvalitní a prověřené značky. Zajištěn je samozřejmě záruční i pozáruční servis. Veškeré dostupné parametry se snažíme uvádět na našich webových stránkách (technický list, popis).
Za výhodu považuji např. vyměnitelný výměník, který ale mají pouze některá kamna značky Haas+Sohn (mimo jiné i Grand Max Plus 11). Pokud zvolíte kamna bez vyměnitelného výměníku, nelze je bez napojení na teplovodní okruh provozovat, trvale by se poškodila.
Externí přívod vzduchu (mají jej všechna Vámi vybraná kamna) je rovněž přínosem, pokud jej můžete využít. Vzduch je přiváděn zvenčí a není nutné tak často větrat. Jeho délka by však neměla přesáhnout 5m a každé koleno tuto vzdálenost zkracuje o 1 metr.
Terciální spalování mají z Vámi uvedených kamen pouze kamna Haas+Sohn Grand Max Plus 11 a ABX Grunt s výměníkem. Jedná se o vzduch, který nelze regulovat. Kamna jej nasávají na základě podtahu.
Automatickou regulaci mají kamna Haas+Sohn Grand Max PLus 11 a ABX Karelie s výměníkem 10kW, u kamen Romotop Granada 01 je možnost ji dokoupit.
Vychlazovací smyčka není součástí dodávky a ke kamnům Haas+Sohn Grand Max Plus 11 a Romotop Granada 01 ji lze dokoupit.
V případě dalších dotazů nás, opět kontaktujte.

Přeji pěkný den


Dagmar Figallová
obchodní asistentka
www.krbova-kamna.com


Re: Krbová kamna Haas+sohn Mantova

autor: Admin

Dobrý den,

krbová kamna Haas+Sohn Mantova nemají vyměnitelný výměník, dodatečně jej tedy nelze nainstalovat.

Tuto možnost mají např. kamna Haas+Sohn Adria II, Haas+Sohn Adria Max, jsou však již dostupná pouze v provedení s výměníkem. Takže pokud zvažujete koupi kamen s možností vyměnitelného výměníku, bylo by nutné dokoupit zaslepovací sadu.
Vyměnitelný výměník mají i kamna Haas+Sohn Grand Max - šedá dlažba, případně Grand Max Plus a Kalmar.
Pokud budete mít další dotazy, opět nás, prosím, kontaktujte.

Přeji pěkný den


Dagmar Figallová
obchodní asistentka
www.krbova-kamna.com


Re: Zapojení kamen s výměníkem

autor: Admin

Dobrý den, doporučuji kontaktovat topenářskou firmu, která Vám vše do detailu objasní.
Já pouze v kostce a základní věci, protože nejsem topenář a v uvedené problematice se neorientuji do hloubky.

To připojení k vodovodu a odpadu je potřeba v okamžiku, kdy použijete vychlazovací smyčku - v případě, že dojde k výpadku elektřiny (= přehřátí výměníku) dojde automaticky k otevření ventilu, ketrý do vychlazovací smyčky pustí studenou vodu a tím výměník vychladí, tuto vodu ze smyčky pustíte do odpadu.
Kamna s výměníkem je možno zapojit do stávajícího okruhu, ale o způsobu musí rozhodnout topenář na místě. Technicky možné to je.
Kamna s výkonem 15-20 kW na trhu jsou. Například HAAS+SOHN GRAND MAX PLUS 11 s výměníkem maj výkon 4 kW do prostoru a 11 kW do výměníku. Vyšší výkony mají bulharská kamna Prity. K těm vysokým výkonům dovolte mou poznámku : já bych to nepřeháněl. Pokud budete topit třeba na 20 kW bude spotřeba dřeva cca 6 - 7 kg za hodinu. Každou hodinu budete muset přiložit 6 kg kvalitního suchého dřeva. Kdo takové množství připraví, kdo je nanosí do obýváku , kdo je vloží do kamen a v neposlední řadě - kde je budete skladovat? ( je potřeba, aby dřevo mělo vlhkost nepřesahující 15-20% - to odpovídá 2-3 letem uskladnění. Já bych zvolil něco kolem celkového výkonu 10 kW plus mínus. Ale to je na uživateli.

Před nákupem kamen doporučuji pozvat kominíka, nechat si udělat revizi komína a zkonzultovat s ním to zapojení do 1 komína.

Přeji hezký den / Best regards
Petr Vávra


Re: Jaká krbová kamna

autor: Admin

Dobrý den, máte pravdu - nevybavuji si, že by jiný výrobce vyráběl kamna s takovýmto výkonem.

Ze standardních značek bych zmínil HAAS+SOHN GRANDMAX PLUS 11 a KALMAR s výměníken - oba modely mají výkon 4+11.

Nebo něco od ABX s výměníkem 10 kW ( KARELIE, LAPONIE).

V souvislosti s výkony kolem 22 kW - jak požadujete upozorňuji na spotřebu paliva - pokud budete topit na výkon 22 kW, spotřebujete cca 7-8 kg paliva za hodinu. U některých prodejců kamen Prity jsem četl udávanou spotřebu kolem 2.7 kg paliva - při této spotřebě budete topit na celkový výkon cca 8-9 kW. Kamna nejsou perpetum mobile.

Nejsem si jistý, zda bych já osobně si dal do obýváku kotelnu - 7 kg krát třeba 8-10 hodin topení denně, krát cca 20 dnů. .....

Petr vávra


Re: Krbová kamna s výměníkem FIRE HELIS - volba

autor: Admin

Dobrý den, popsaný plánovaný způsob vytápění mi přijde jako vhodně zvolený. Jak velký objem bude akumulační nádoba mít ? - dle jejího objemu je vhodné volit výkon výměníku krbových kamen.

Na prostor 90m3 v novostavbě je potřeba odhadem kolem 3 kW výkonu ( možná máte v projektu hodnotu tepelných ztrát uvedené místnosti). Pokud jste v projektu počítali s externím přívodem spalovacího vzduchu ( CPV) pro kamna, je vhodné tohoto vzduchu využít. NApadají mne kamna HAAS+SOHN KALMAR nebo GRAND MAX PLUS 11. Odhadem mi přijdou jako vhodná i zmiňovaná FIRE HELIS.

Otázka , zda zvolit kamna se šamotem ( případně vermikulitem) je záludná. Šamot Vám chrání tělo kamen ( nebo výměník ) od přímého žáru a tím jednak zvyšuje životnost kamen nebo výměníku a také tím, že akumuluje teplo, zvyšuje teplotu v ohništi a tím zlepšuje spalování. Ale holt je to vykoupeno nutností občas šamoty vyměnit. Pokud šamot pouze praskne, nic se neděje - je nutno jej vyměnit až pokud se vydrolí nebo kus vypadne.
Přeji hezký den / Best regards

Petr Vávra


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.