Vermont Castings Encore Catalytic - černý mat

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Tento produkt má varianty (vyberte kliknutím níže) :

Výrobce: Vermont Castings, Kód výrobku: 3010010

Krbová litinová kamna Vermont Castings Encore Catalytic 10 Kw s katalyzátorem – černý mat mají jmenovitý výkon 10.1 kW. Chybně uváděné také jako kanadská kamna.

Litinová krbová kamna s katalyzátorem, jehož prostřednictvím se zvyšuje tepelný výkon. Manipulační kryt popelníku zabraňuje nežádoucímu vysypání popela v místnosti. Vyjímečností těchto kamen je, že mohou fungovat jak při otevřených dvířkách tak i při zavřených. Přívod vzduchu kolem skla pomáhá sklo udržet déle čisté. Mobilní podpěry dřeva zabrání spadnutí na sklo. Díky nim je pohled na oheň lepší. Pohodlné možnosti doplňování dříví zepředu a ze shora. Praktická plotna s možností využití pro přihřívání nebo vaření.
Příslušenství za příplatek:

  • boční police za cenu 2610,–Kč / 1 kus
  • ke kamnům je nutné přiobjednat adaptér pro napojení o průměru 150 nebo 200mm v barvě kamen za cenu 2070,–Kč

Boční poličky kromě praktické funkce – možnost sušení (např. rukavic, přihřívání čaje nebo těsta), dodávají kamnům eleganci a styl.
Použitelné palivo: dřevo.
Jak pracují kamna s katalyzátorem?

  1. Vzduch se do kamen dostává přes termostaticky regulovanou zadní klapku a poté je předehříván prouděním mezi vnitřními stěnami kamen, aby na konci doputoval k systému air-wash.
  2. Termostaticky kontrolovaný sekundární vzduch se mísí s kouřem (nedopalenými částečkami dříví a plynů). Což je počátkem procesu sekundárního dopalování a zajišťuje dokonalou směs zvětšující účinnost kamen.
  3. Směs prochází katalyzátorem, který snižuje teplotu spalování z 650°C na 315°C a způsobuje vznícení.

Proces katalytického dopalování mění kouř a jiná znečištění vznikající při normálním spalování v užitné teplo.
 

O Vermont Castings Encore Catalytic - černý mat zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Vermont Castings Encore Catalytic - černý mat' v našem diskuzním fóru:

Re: VERMONT CASTINGS ENCORE CATALYTIC - bordó

autor: dfg.gh

Kamna mám, obrovský problém sehnat praktické zkušenosti před koupí, jak topit a podobně, chvíli mi to trvalo se naučit topit, nebojte se nic, jedině toho, že budete mít přetopeno !! I já jsem přestřelil ! 10 KW je moc i nA Vás, vytápím cca celkem 120 m3 -obývák 4.5×5 , nepřímo chodbu , jídelnu kde mám úmyslně kachly obestavěnou rouru 200 mm aby zbytkové teplo neletělo rovnou do komína,teplo jde i po schodech do patra, obývák 27 stupňů , pořád otevřené okno …humus ! horko ! Kamna se hodí do velké haly třeba tak 10×10 x3 m strop , s otevřenýma dveřma dookola , pak nebudou vadit …až pojedete na Moravu se stavte, ale topná sezóna už končí . zatím ale topím denně, teda po večerech . O víkendu furt. Co je jisté, že teplo za roh moc nejde , do patra joo, tj v půlce baráku 11×16 m mám hic a ve druhé myšleno horizontálně chladněji, je tam ložnice, tudíž OK , vertikálně teplo postupuje ,, bez závad ´´ no a aby šlo teplo za roh, musíte přidat ventilátor třeba ecofan , ale to je mi proti srsti a principu sálavého tepla které jsem já chtěl , leč jinak na těch 20 m 2 budete mít přetopenostejně jako já ..musím občas otevřít i vchodové dveře a větrat …To chce vidět .. B


Re: VERMONT CASTINGS ENCORE CATALYTIC - bordó

autor: Admin

Dobrý den, zcela upřímně - s problematikou chování kamen v místnosti takto spjaté s okolím prostředím nemáme ani nejmenší zkušenost. Vše co bych napsal by byl pouze odhad dedukce. Asi bych doporučil kontaktovat krbaře v místě a realizovat celou zakázku ve spolupráci s ním.

Petr Vávra
www.krbova-kamna.com


VERMONT CASTINGS ENCORE CATALYTIC - bordó

autor: E..R

Dobrý den, rád bych se zeptal.. chtěl bych si pořídit tato litinová kamna se vším možným dostupným příslušenstvím, včetně přepravy na SK/Nitra/ a montáže na místě. Jaké jsou možnosti? Mám nepodpivničenou 2r.novostavbu, bez podlaží, vzhledové něco na styl horské roubenky. Instalace kamen přímo ve vstupní místnosti 20m2, bez jakéhokoliv závětří, tudíž se přímo vchází do obytné místnosti. Dvě veliké místnosti kolem kamen, volně otevřené bez dveří s maximální vzdáleností do 8metru od kamen. Celková vytápěná plocha cca 90m2. Při čelním pohledu na instalovaná kamna, komín je umístěn vlevo, účinná výška dodržena dle projektu, pruměr sopouchu 200mm, napojení taky 200mm. Střed komínového napojení je od podlahy 225cm. Nynější hlavní topení elektrokotel+li­tin.radiátory. A teď otázka, jak asi budou kamna fungovat v místnosti, která je na úrovni okolitého terénu/přízemní mrazy/, do které se přímo vchází z okolní zahrady..? Mám obavy kvuli příliš velikým teplotním rozdílum venku a uvnitř, letošní lehká zima rozdíl ±30C, béžná zima -+40C. Dveře netěsní jak by měli, dost cez ně profukuje. Pravděpodobně se v té místnosti bude srážet pára a kondenz na všem kovovém a taky částečně na sklech, to taky dělá i teď, ale při el.topení, nikdy není v místnosti víc jak 22C. Nezkroutí se vchodové dveře, které nejsou vyrobené z dubu, nýbrž orecha a jatoby? Ďekuji za odpověď.. E.R., NR


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.