DOM 6

QR kód produktu

Na dotaz

doprava s příplatkem

Kód výrobku: 081901

Krbová zástěna, černá 3-dílná, šířka 100 cm, výška 470 cm.

O DOM 6 zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamna







V pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašte



Výsledky hledání 'DOM 6' v našem diskuzním fóru:

komínová klapka

autor: Mil.Me

Ahoj pyromani :-)
mám dotaz ohledně zakuřování skleněný dvířek u krbových kamen Romotop Evora 03 T. Jsou to kamna pro nízkoenergetické domy s přisáváním externího vzduchu a s oplachem dvířek studeným vzduchem a sekundárním spalováním. Mají jen jedinou ovládací páčku na veškeré nastavení výkonu jedním úkonem. Jakékoliv jiné nastavení než „naplno“ ovšem přináší zatmavení skleněných dvířek. Topím břízou, vysušenou na nějakých 16%.
Nevěděl byste někdo, kde je problém? Nemůže to být třeba tím, že v kouřovodu nemáme instalovanou žádnou regulační, uzavírací ani zpětnou klapku? Mít ji, možná by se dalo najít nějaké optimální nastavení externího vzduchu i kouřovodu.
Jsem v krbovkách začátečník a laik, třeba uvažuju blbě, a až proschne tvrdé dříví, co mám nachystané (buk, dub, akát) budou dvířka čistá? :-)
díky za zkušenosti a rady, Milan


Vykon - Iberia nebo Oprechtik?

autor: Rad.Bl

Radi by jsme si poridili kamna do nezatepleneho domu z padesatych let (zdi plna cihla 40cm, kastlova okna). Chceme vytapet 3 pruchozi mistnosti:

Kuchyn (25m3), Obyvak (40m3) a loznici (43m3) – dohromady cca 110m3 pri vysce mistnosti 2.7m. Kamna by byly v obyvaku, ktery je uprostred

mezi loznici a kuchyni.

Oslovily nas typy ABX Iberia (vykon 3.5–9kW, nominalni 7kW), nebo Haas-Sohn Oprechtik (2–6.3kW, nominalni 6kW).

Mohli by jste prosim komentovat, ktera z vyse uvedenych kamen budou vykonove vhodnejsi?

Jeste dodam, ze pro tento rok se bude jednat o primarni zdroj tepla, pristi rok chceme porizovat kotel a ustredni topeni, nasledne budou

kamna pouzivana primarne v prechodovem obdobi a pro dotvoreni atmosfery.

Dekuji,
Radka B.


Kamna s ext. přisáváním vzduchu zespodu

autor: Ale.Sa

Dobrý den,
měl bych dotaz na doporučení krbových kamen do nízkoenergetického domu (dřevostavby) s externím přisáváním vzduchu 120 mm. Výšku odsávání spalin jsme předpokládali podle vývodu Romotopu 863 mm a máme podle téhle výšky připravený vstup do komína. Bohužel nám udělala firma extr. přívod dále od stěny a námi předvybrané kamna Romotop Evora Akum by zřejmě byla dale od zdi a nepříjemně zasahovala do prostoru (v případé zadního napojení ext. přisávání). Myslel jsem, že bychom zvoliki nějaká kamna, které by šly na přívod vzduhu nasadit a nemusely by tak moc čouhat do prostoru. Mohli byste mi podle výše popsaného nějaké doporučit? Klidně něco typo Romotop Evora T jen s přisáváním přes tu spodní nohu. Kamna od firmy ABX mají přisávání u některých modelů zespodu, ale mají o cca 5 cm výše vývod komínu než Romotopy (a to by asi vadilo kdyby kouřovou klesal směrem ke komínu). Děkuji za radu


Kamna do podkroví

autor: Váš dotaz

Dobry den zdedil jsem po prarodicich podkrovi domu a mel bych zajem o krbova kamna nebo vlozku... necham si poradit co je lepsi a efektivnejsi. mam 3 mistnosti celkem 60m2 (obyvak 3,5m x 6,5...loznice 4x4m. kuchyn 3x5m) vyska stropu 2m. vse mam volne otevreno takze nikde zadne dvere. strop si predstavuju okolo 20-25000. libi se.mi napr kamna invicta. dekuji za info a preji hezky den.


krbová kamna

autor: Mar.Kr

Bydlím ve 75 let starém nezatepleném domě. Potřebuji koupit krbová kamna pro vytápění dvou místností, respektive vytopení jedné místnosti o rozměrech 5×5m a temperování další místnosti o rozměrech 3 x5 m. Výška místností je 2,70 m.
Mám požadavek na krbová kamna s palivem dřevo a uhelné brikety.
Dům je přes den neobydlený, takže mohu začít topit až po příchodu ze zaměstnání , asi tak v 16.oo hod. Doporučte mně nějaká kamna s cenou do 30 000,–Kč, s dlouhou dobou hoření. Děkuji! Krňávková


Kachlová kamna ABX REGINA s nástavbou

autor: Váš dotaz

Dobry den. Vase kamna se mi libi, i by se mi hodila do pokoje, ale nevim, zda-li by byla vhodna i technicky. Mam prumer kominu 120 mm. Nevim jaky ma komin tah /vyska domku je cca 6,5 m/. A dale by mi zajimal prubeh dodani. Kdo by mi kamna smontoval, pripadne pripojil? A jaka by musela k tomu byt pripravenost? S pozdravem


Re:Výběr krbových kamen

autor: Admin

Dobrý den.

Kamna plánujete umístit do prostoru 3 x 7 m s výškou 2,5 metru – to je 53 m3. Pokud by se jednalo o průměrnou stavbu, bylo by k jejímu vytopení potřeba cca 2.5 kW výkonu. Pokud je to novostavba ( a nemusí být extra zaizolovaná) , troufám si tvrdit že k jejímu vytopení bude stačit výkon cca 1.5 kW . A pořád se bavíme o venkovní teplotě mínus 15°C , na kterou se v našich klimatických podmínkách počítají teplené ztráty objektu.

Ta Vámi uváděná celková ztráta objektu 6 kW by tak nějak odpovídala. Ale obávám se, že pokud umístíte kamna s výkonem 6 kW do zmiňované místnosti, nebude obyvatelná – budete tam mít třeba 40°C ....
Z výše uvedeného se mi zdá, že myšlenka vytápění celého domu kamny bez teplovodního výměníku jako hlavního zdroje tepla není to správné řešení. Koneckonců kamna s výkonem 6 kW Vám mohu na sezonu zapůjčit, abyste věděli, jak to bude v praxi vypadat.
https://www.krbova-kamna.com/thorma-malmo-p.html

Nebo máme možnost zapůjčit i tato kamna :
https://www.krbova-kamna.com/thorma-verona-b-top-cerny-p.html

Pokud budete trvat na vytápění celého objektu, jako vhodnější mi přijdou kamna s teplovodním výměníkem s nízkým výkonem do vzduchu. Ale jako nejvhodnější variantu bych viděl peletová kamna s výměníkem, kde je výkon do prostoru bez problémů 1 nebo 2 kW. Ale to jsme cenově někde jinde a pochopím, pokud budete argumentovat vysokými náklady. Při provozu kamen s výměníkem je potřeba elektrického proudu pro oběhové čerpadlo, resp. elektroniku u peleťáků.

Další variantou jsou kamna bez výměníku a vytápět si pouze místnost, kde budou umístěna, plus část tepla se dostane do okolních místností. Ale dimenzoval bych výkon kamen na místnost, kde budou stát tak, aby nedocházelo k jejímu přehřívání.
Já bych si ( pro sebe domů) koupil něco takového :
https://www.krbova-kamna.com/hledani?hltex=salerno

Požadavek na velké ohniště ( někdy i na velké prosklení) je pochopitelný. Velikost ohniště ( a prosklení) jde ruku v ruce s výkonem kamen a výkon kamen koresponduje se spotřebou paliva... . Není to sice přímá úměra, ale kamna s malým výkonem mají malou spalovací komoru ( a malou spotřebu paliva) . Kamna s velkým ohništěm mívají zpravidla velký výkon ( a spotřebu paliva odpovídající tomu výkonu).

Mohu navrhnout, abyste se zastavili na prodejně Oprechtice 58, PASKOV. Možná tu budu i tuto sobotu – pokud by Vám nevyhovovalo přes týden.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Petr Vávra


Haas+Sohn Avesta a Kalix

autor: Pav.Mo

Je nějaký podstatný rozdíl mezi kamny Avesta a Kalix,kromě vzhledu? Líbí se mi Avesta, doporučil byste je do řadového zatepleného domu. vytápěná plocha 60 m2


Rezervní topidlo do novovstavby

autor: Váš dotaz

Dobrý den,
máme rozestavěný nízkoenergetický RD a zvažuji výběr doplňkového topení.

Dům má TZ kolem 5kw, vytápění bude topnými kabely v podlaze o celkovém výkonu 7,4kw (včetně přídavku dynamiky natápění, hlavně v koupelně apod.). Každá místnost v domě bude mít vlastní termostat a bude možno ji regulovat samostatně.

Původně se počítalo s peletovými kamny v obývacím pokoji nebo kamny na dřevo s velmi malým výkonem (např. Salerno Haas+Sohn). Neočekáváme hlavní topení kamny, spíš jen dotopení a zatopení pro atmosféru. Dále jako "záložní topení".
Komín máme o průměru 16cm, výška 8,5 m. Výška zaustění je 1,4m nad podlahou. V komínu je integrován i přívod vzduchu. Co se týká prostoru na kamna, potřebujeme nějaké menší na hloubku (nejlépe do 50cm od stěny, ideálně slim).
Chtěl bych doporučit typ krbovým volně stojících kamen. Zda je lepší jít do peletových kamen, či nějakých kamen na dřevo s malým výkonem ? Např. nějaké litinové s CB ?
S pozdravem


Re: Litinová kamna

autor: Admin

Dobrý den pane Franci, omlouvám se za prodlení s odpovědí.

Předpokládám, že se bavíme o výklenku výška 2m, šířka 1m a hloubka 0,5m. Pokud se jedná o nehořlavý materiál, není potřeba jej izolovat. Obložit si jej můžete čímlibo ( nehořlavým).
V případě hořlavého materiálu ve výklenku, je nutno izolovat izolační deskou. Konkrétní provedení doporučuji svěřit odborné krbařské / kominické firmě. Já osobně bych u sebe doma zvolil provětrávanou mezeru .

Pokud se týká volby kamen – na 200 m3 prostoru v průměrné nemovitosti by měla stačit nejprodávanější kamna Jotul F 3 TD nebo D 3 CB, případně F 100 CB. Pokud by mělo být něco modernějšího, tak bych doporučil se podívat na F 162 CB nebo F 163 CB

Přeji hezký den / Best regards

Petr Vávra
+420 777 079 331
www.krbova-kamna.com


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.