Thorma Borgholm Keramik TOP - litina nebo ocel? : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
14. 06. 2010, 13:22:41
Thorma Borgholm Keramik TOP - litina nebo ocel?

Dobrý den. Máme zájem o kachlová kamna na chatu.Potřebujeme vytopit 150 m3.Nemůžeme se rozhodnout mezi litěnou a ocelovou vložkou.Můžete nám vysvětlit rozdíl mezi těmito vložkami a doporučit vhodnější? Děkuji za odpověď.


Výrobek: THORMA BORGHOLM KERAMIK TOP

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

admin
Autor: admin
14. 06. 2010, 13:23:33
Re: Thorma Borgholm Keramik TOP - litina nebo ocel?

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Vámi vybraná kamna Thorma Borgholm Keramik TOP, jedná se o dvouplášťová ocelová kamna s litinovým roštem.

Všeobecně u kamen ocelových je výrobcem doporučováno po cca 4 až 5 letech šamotové (vermikulitové) cihly vyměnit. Během provozu kamen se může stát, že šamoty prasknou. Nové šamotové cihly posílá servis na dobírku po záruce. Cena šamotu do celého ohniště je cca od 500,– Kč až 1200,–Kč, záleží na modelu kamen.

Co se týká rozdílu v materiálu, ocelové ohniště je celé obloženo šamotovými (vermikulitovými) deskami, takže oheň se nedostane k ocelové vložce. Litinová vložka nemá šamoty v topeništi.

Pokud se kamna s litinovou vložkou přetopí, litina je červená a křehká, může prasknout. Přetopení kamen s ocelovou vložkou se projevuje tak, že se zkroutí dvířka.

V případě dalších dotazů nás kontaktujte.

S pozdravem

Jana Pařenicová
obchodní asistentka

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.