Kouřovod u kamen VAASA III : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
11. 10. 2006, 11:34:31
Kouřovod u kamen VAASA III

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda lze tato kamna ( Haas + Sohn III) připojit ke momínu bokem, tzn., že kouřovod by nevedl dozadu, ale doprava. Kamna by stála bokem ke komínu. Pokud je takovéto připojení možné, jak se kouřovod připojí do komína? Na kamna dám kouřovod, na něj koleno a pak opět kouřovod? Ssmotný kouřovod a koleno by nedosáhlo na komín. Je toto možné? Ještě prosím o informaci, v jaké výšce mám nechat udělat díru do komína. Kamna mají výšku 109,5 cm. Pak ještě kouřovod ( 25 cm nebo 50 cm ?) a koleno. Určitě kouřovod zapadne kus do kamen a koleno do kouřovodu. V jaké výšce by tedy měla být díra do komína? Děkuji za odpovědi.

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Admin
Autor: Admin
11. 10. 2006, 11:47:49
Re: Kouřovod u kamen VAASA III

Dobrý den, děkuji za dotaz. Přiznám se, že jsem zcela dobře nepochopil, jak povede kouřovod.
Na kamna nasadíte trubku minimálně 0,25m a ta bude po okraj víka připravena k nasazení kolena. Můžete použít koleno 45° dále dáte trubku a další koleno 45° – pokud by nedosáhlo do komína, tak přidáte trubku 0,25m a zaústíte zděří. V případě komína o výšce 6,5 a více metru, od vyústění kamen, doporučuji použít na výstupu z kamen trubku 0,25m s klapkou ( schová se za víko a nebude vidět). Trubku bez klapky je možno zkrátit.

Pokud byste chtěl vodorovně do komína, stačí trubka 0,25 ( do víka) , koleno 90° , trubka a zděř. V případě, že by vodorovná trubka byla moc dlouhá, doporučuji raději první variantu – aby spaliny měly spád.
V tuto chvíli jsou skladem snad poslední 2 kusy VAASA III stříbrné víko
V případě dalších dotazů, jsem Vám k dispozici.
Přeji příjemný den


Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.