Krbová kamna jedno a dvouplášťová - rozdíly : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
10. 11. 2009, 19:58:44
Krbová kamna jedno a dvouplášťová - rozdíly

Dobrý den, prosím Vás o sdělení, zda jsou krbová kamna lepší v jednoplášťovém nebo dvouplášťovém provedení a proč. Potřebuji kamna právě teď zakoupit ale nechci udělat chybu při výběru. Předem děkuji za radu. S přáním hezkého dne

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

admin
Autor: admin
10. 11. 2009, 20:01:08
Re: Krbová kamna jedno a dvouplášťová - rozdíly

Dobrý den, já mám raději dvouplášťová.

Dvouplášťová kamna předávají teplo jednak sáláním přes sklo a také konvekcí ( prouděním). Teplý vzduch je nasáván dole do mezipláště, průchodem mezipláštěm se vzduch ohřívá a vychází průduchy nahoře. Tímto dostane rychlost a snadněji se dostává do vzdálenějších koutů místnosti, případně do jiných místností.Jednoplášťová kamna předávají teplo pouze sálání – jak sklem, tak i bočníma stěnama. Tím, že toto teplo nemá „rychlost“ má tendenci se zastavit o překážku – hůře se dostává třeba za roh. Ale v praxi to není zas až tak dramatické. Ale to je princip jedno a dvouplášťových kamen.

Jednoplášťová kamna jsou pochopitelně na bocích horká. Od toho se odvíjí i bezpečná vzdálenost od hořlavých předmětů do boků. U jednoplášťových kamen je to 40 cm, u dvouplášťových 20 cm. Dopředu je to 80 cm u obou typů.
Přeji hezký den

Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.