Krbová kamna s výměníkem na chatu - doporučení : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
21. 09. 2009, 20:53:16
Krbová kamna s výměníkem na chatu - doporučení

Dobrý den, mám dotaz týkající se krbových kamen s výměníkem. Chtěli bychom si pořídit na chatu krbová kamna a zvažujeme také udělat ústřední vytápění pomocí radiátorů. Jedná se celkově o cca 150m3. Na to by se určitě hodily kamna s výměníkem. Lze tato kamna provozovat bez výměníku (buď odpojením, nebo jiným přepojením)?
děkuji za odpověď

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

admin
Autor: admin
21. 09. 2009, 20:55:54
Re: Krbová kamna s výměníkem na chatu - doporučení

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.
Provozovat krbová kamna s výměníkem bez zapojeného výměníku nelze.

Ve většině případů ( kamna ABX, Haas+Sohn, LA NORDICA, PRITY) je teplovodní výměník součástí topeniště. Pokud by výměník nebyl napojen na odběr tepla, došlo by k jeho zničení. Ke kamnům s výměníkem od firmy HAAS+SOHN a kamnům EMG VIVALDI je možno dokoupit zaslepovací sadu. Výměník je v kamnech upevněn cca 16 šrouby. Po odšroubování šroubů je možno výměník s celou zadní stěnou odejmout a nahradit zaslepovací sadou a kamna provozovat bez napojení na teplovodní systém. Po čase je možno výměník opět nainstalovat. Nebo naopak, pokud koupíte kamna bez výměníku ( taková, která jsou v nabídce i v modifikaci s výměníkem), můžete později výměník dokoupit a doinstalovat. Zaslepovací sady a teplovodní výměníky naleznete v sekci Příslušenství k Haas+Sohn.Neznám tepelné ztráty uvedeného objektu, ale odhadem by bylo potřeba cca 10 kW. Možná by bylo jednodušší nepouštět se do teplovodního rozvodu a vytápět to pouze tělem kamen, protože 150 m3 není zas až tak moc… Ale nevím ,jak to v domě vypadá…

Přeji hezký den
Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.