Jedno a dvouplášťová kamna - rozdíl : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
04. 06. 2009, 09:04:55
Jedno a dvouplášťová kamna - rozdíl

Dobrý den. rozhodujeme se mezi těmito jednoplášťovými kamny Thorma Basel II a dvouplášť. Thorma Nancy. Prosím, můžete mi vysvětlit výhody dvouplášťů u modelu Nancy, případně jestli je Basel o hodně horší volba (dle ceny se zdá, že ano :o) ).Moc děkuji.

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

admin
Autor: admin
04. 06. 2009, 09:05:48
Re: Jedno a dvouplášťová kamna - rozdíl

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.

Dvouplášťová kamna předávají teplo jednak sáláním přes sklo a také konvekcí ( prouděním). Teplý vzduch je nasáván dole do mezipláště, průchodem mezipláštěm se vzduch ohřívá a vychází průduchy nahoře. Tímto dostane rychlost a snadněji se dostává do vzdálenějších koutů místnosti, případně do jiných místností.

Jednoplášťová kamna předávají teplo pouze sálání – jak sklem, tak i bočníma stěnama. Tím, že toto teplo nemá „rychlost“ má tendenci se zastavit o překážku

  • hůře se dostává třeba za roh. Ale v praxi to není zas až tak dramatické. Ale to je princip jedno a

dvouplášťových kamen.
Jednoplášťová kamna jsou pochopitelně na bocích horká. Od toho se odvíjí i bezpečná vzdálenost od hořlavých předmětů do boků. U jednoplášťových kamen je to 40 cm, u dvouplášťových 20 cm. Dopředu je to 80 cm u obou typů.

Pokud Vás zaujala kamna BASEL, zkuste se podívat na dvouplášťová kamna THORMA BORGHOLM II šedý nebo s keramikou na bocích – v doprodeji za ( podle mne) výbornou cenu 8990,–kč.


V případě dalších dotazů, napište.
Přeji hezký den

Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.