Krbová vložka BLANZEK 730 AQUA - oplach skla : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
11. 05. 2009, 09:35:47
Krbová vložka BLANZEK 730 AQUA - oplach skla

Dobrý den. U některých vložek píšete o oplachu skla, chtěl bych vědět co si pod tím můžu představit a jak konkrétně to je u vložky BLANZEK 730 AQUA. Dále bych se rád zeptal jestli je lepší výkon mírně nadhodnotit či naopak. Můj konkrétní případ – topení do vzduchu 100–150m3, do vody cca 500m3. Výše uvedená vložka se mi zdá jako ideální, ale rád si nechám poradit. Předem moc děkuji za odpověď. Ještě jedna otázka – dodací lhůta ?

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

admin
Autor: admin
11. 05. 2009, 09:43:57
Re: Krbová vložka BLANZEK 730 AQUA - oplach skla

Dobrý den, děkuji za dotaz. Oplach skla je zabezpečen přívodem sekundárního vzduchu ( proto není vhodné koupit kamna ( vložku) s vysokým výkonem a škrtit ji na nízký výkon.
Pokud budete mít vložku jako doplnkový zdroj tepla, doporučuji raději menší, provozovat ji na plný výkon a přáípadně si dotopit plynem apod.
Dle m3 mohu výkon pouze odhadnot, ale pokud se jedná o zateplený dům, bude ten odhad špatný. Proto bych doporučil otázk uvýkonu konzultovat s topenářem, ketrý bude okruh instalovat.

Přeji hezký den
Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.