Rohová krbová kamna Prity AM - informace : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
22. 04. 2009, 08:14:05
Rohová krbová kamna Prity AM - informace

Nerad obtěžuji, ale z údajů o topeništi si je nějak nedovedu představit. Že má rošt troúhelníkovitý tvar je jasné. O kolik je větší a jakého tvaru je topeniště? Rád bych věděl jaké nejdelší poleno o tloušťce řekněme 15 cm do něj mohu vložit? Druhý dotaz: Stavební rozměr. Pokud se přímo na vývod kouře nasadí koleno, v jaké výši bude jeho spodní okraj? Stavím a tento údaj je pro mne důležitý, neboť komíny se dnes osazují vstupní tvarovkou a nemohu si vybourat vstup libovolně. Předpokládám, že bych kamna objednal koncem června kdy už bude, doufám, možno je nainstalovat. Dě­kuji

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

admin
Autor: admin
22. 04. 2009, 08:25:10
Re: Rohová krbová kamna Prity AM - informace

Dobrý den, Váš dotaz je v pořádku.
Bohužel schéma nemáme k dispozici. V příloze posílám další fotky a materiály. Na to, že se jedná o trojúhelníkové ohniště, je překvapivě velké. Na některé fotce je detail roštu. šamot je před roštem a je hluboký cca 20 cm. Maximální šířka ohniště je 60 cm, délka boční strany je 45 cm. Takže polena 40 cm úplně v klidu. Pokud je budete dávat souběžně se sklem, tak bych řekl i 50 cm – ale nemáme to odzkoušeno. Pokud byste to potřeboval přesně, zkuste si ohniště nakreslit a vystřihnout třeba z kartonu.
My bohužel ani po X urgencích ve výrobě to schéma nemáme.
Zapojení:
Pokud dáte hned na kamna koleno, nebude to vypadat hezky ( podle mne). Proto bych doporučil trubku 0,5 metru, koleno90°, trubku 0,25 nebo 0,5 metru. Vývod z komína doporučuji pod úhlem 90° – firmy stavějící komíny mají tendenci dávat 45°- má to nižší tahovou ztrátu, ale zase to ( podle mne) hůř vypadá, protože nemůžete použít kroužek k zakrytí vstupu.

Pokud budete pro kamna rozhodnutý, doporučuji objednat s předstihem s poznámkou dodat v červnu.

V případě dalších dotazů, napište.
Přeji hezký den

Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.