Krbová kamna s výměníkem : diskuze

no image
Autor: Drhla
25. 08. 2006, 15:25:27
Krbová kamna s výměníkem

Dobrý den, měl bych zájem o krbová kamna s výměníkem Stockholm 6 .. chtěl bych se zeptat jestli postačují na tyto parametry (tepelná ztratá vytápěného objektu je 6,5kW a chtěl bych na ně zapojit nejméně 3 otopná tělesa Radik Klasik – (výkon do výměniku udavate 4KW) jen mě zarazil udaj o obsahu vody která je ve výměníku psany neco kolem 1,4l (udaj sem kdesi vycetl na stránkach výrobce)??… a dále by mě ještě zajímalo kolik se uvažuje teplotni spad vratne vody (t1/t2) .. který je také potřeba na navrh otopných těles .. děkuji

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Admin
Autor: Admin
25. 08. 2006, 15:51:06

Dobrý den, jedná se o trvale obydlený objekt nebo pouze na víkendy. V případě trvale obydleného objektu mi přijde výkon 5+4 kW příliš velký. Ano, výrobce udává objem výměníku 1,4 litru. Asi bych nejprve kontaktoval odborníka-topenáře, ktarý by celý systém spočetl.
Přeji hezký den
Petr vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

no image
Autor: Drhla
28. 08. 2006, 09:37:01
výměník

Dobrý den, jedná se o starou chalupu s trvalým užíváním, topení je přes týden nárazové (student), přes výkend trvalé.
Jednalo se především o to jesi na tento typ kamen můžu napojit 3 otop. tělesa, výkon do výměníku 4kW (by to zaručoval)ale zarazil mě tam ten objem vody ve výměníku laicky mě to příjde málo ? systém jsem si schopen spočítat sám, samozřejmě pro korekci budu kontaktovat odborníka.Děkuji s pozdravem P.D.ml

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Admin
Autor: Admin
28. 08. 2006, 10:45:59

Dobrý den, z toho malého objemu bych strach neměl. Je to dáno konstrukcí výměníku. Ale abych se přiznal: nepátral jsem po tom.
Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.