Velikost teplovodního výměníku a výkon kamen : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
23. 08. 2006, 06:53:34
Velikost teplovodního výměníku a výkon kamen

U tohoto typu krbových kamen mne zajímá, zda plamen prochází přes výměník vody, nebo kolem výměníku vody. Nebo-li jak je velká plocha výměníku, který je v přímém kontaktu a plamenem. Jde mi o to, aby kamna měla výkon, jaký uvádíte. U převážné většiny krbových kamen s výměníkem tomu tak není.

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Admin
Autor: Admin
23. 08. 2006, 06:56:54

Dobrý den, děkuji za dotaz.
Výměník je součástí topeniště ( nahrazuje deflektor). Vodní objem výměníku je 6 litrů a teplosměnná plocha 0,5m2. Pokud se týkáuváděného a skutečného výkonu:
Výrobce u tohoto modelu uvádí : výkon do místnosti 6 kW, výkon do výměníku 7 kW. Předpokládám, že vycházejí z certifikátu, ale přiznám se, že jsem jej neviděl. Firma HAAS+SOHN toto uvádí a rozepisuje v technických listech. Pokud máme na stránkách odlišné informace např. od technického listu, může se jednat o překlep, nebo častěji o to, že výsledky certifikace jsou pokaždé trošičku odlišné – nikdy nevyjdou stejné parametry. Pokud Váš dotaz mířil tam, že uživatelé většinou naměří jiný výkon, než udává výrobce, tak si troufám říct, že odlišnost je způsobena použitým palivem, případně způsobem provozování kamen.
V případě dalších dotazů, jsem Vám k dispozici.
Přeji hezký den
Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.