Krbová kamna ABX FJORD 8U : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
11. 08. 2006, 10:51:42
Krbová kamna ABX FJORD 8U

Dobrý den, líbí se mi kamna ABX FJORD 8U 3003 a ráda bych se zeptala na nějaké podrobnosti. Zajímalo by mě, jak dlouho – kolik hodin – se v těchto kamnech může topit (je možné topit přes noc?) a jestli je možné dodatečně přikoupit a namontovat výměník tepla. Dále by mě také zajímalo, zda je možné na horní ploše ohřívat pokrmy (popř. konvici s čajem) a jak jsou kamna při provozu horká (hrozí popálení pří kontaktu s boční plochou a nebo je obkladová keramika svým způsobem i tepelným izolantem?). Také jsem slyšela o \„samooplachovacích sklech\“. Jak je to v případě těchto kamen – popřípadě jakým ideálním způsobem se má omývat zanesené sklo. Pokud se pro tato kamna rozhodneme, rádi bychom si objednali i příslušenství potřebné pro správnou a bezpečnou funkčnost kamen (roury do komína, plechovou podložku, ..) – mohli byste mi, prosím, doporučit, co vše bych měla objednat, aby při montáži krbu nic nechybělo? Poslední dotaz je na způsob vývodu. Osobně se mi líbí zadní vývod, díky kterému by vznikla větší plocha na horní desce, přesto bych Vás však ráda požádala o radu – jaké jsou výhody či nevýhody jednotlivých variant. Popřípadě, zda můžete něco doporučit. Mnohokrát děkuji.

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Admin
Autor: Admin
11. 08. 2006, 10:54:37

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.
U modelů ABX není možno doplnit teplovodní výměník. Buď zakoupíte provedení s výměníkem nebo bez výměníku. Na uvedených kamnech neuvaříte. K tomu jsou uzpůsobeny například ABX NORDIK nebo ABX STAR. No, ale nečekal bych od toho zázraky...... Při provozu je horká ta část, která přichází do styku s ohněm – sklo a přední část. Oplach předního skla je proudem spalovacího vzduchu, který je přiváděn shora na sklo. Výhodou zadního vývodu může být větší plocha nahoře a to, že nevidíte trubku. Výhoda horního vývodu je ta, že využijete další část tepla spalin ( trubka hřeje).
Neumím odpovědět na to, jak dlouho vydrží kamna hořet – toto závisí na více aspektech – palivo, nastavení regulace přívodu vzduchu, tah komína apod. Toto je možno zkonzultovat telefonicky.
Jsme schopni s kamny dodat i kouřovinu ( trubky, kolena, zděř, případně podložku – vše závisí na tom, jak budete chtít provést odtah spalin.
Demontovatelný teplovodní výměník mají modely HAAS+SOHN GRAND MAX, GRAND MAX LUX, VESTRE, ODENSE, a ADRIA
Přeji hezký den

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.