Kamna THORMA BORGHOLM - dotazy : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
04. 10. 2007, 17:39:08
Kamna THORMA BORGHOLM - dotazy

Vážení, zakoupili jsme si Vámi nabízená krbová kamna Thorma Borgholm. Nyní jsme v nich začali topit. Byli jsme však udiveni popisem v technickém listu v odst.1.4 Větrání prostoru. Zde se uvádí, že při topení v kamnech je nutné zajistit větrání prostoru buď otevřeným oknem nebo dveřmi k zajištění dostatečného přísunu kyslíku a taky s ohledem na zachování bezpečnosti. Prosím, mohli byste mi tohle blíže vysvětlit? To máme topit a u toho zároveň větrat? Jaký má potom význam topit? K čemu má sloužit šamotová deska umístěná v celém prostoru nad ohništěm ve směru do odtahové roury. Domníváme se, že sloužila jako pomůcka při přepravě. Pokud tomu tak není, prosím sdělte nám to. Děkuji Vám za Vaši odpověď a jsem s pozdravem

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Admin
Autor: Admin
04. 10. 2007, 17:42:21
Re: Kamna THORMA BORGHOLM - dotazy

Dobrý den, omlouvám se za pozdní odpověď.
Je to myšleno tak, že pokud máte nízkoeneggetický domek, je nutno zabezpečit přísun vzduchu s dostatkem kyslíku pro spalování. ( v případě zaizolované nemovitosti nedochází k přirozené cirkulaci vzduchu a po čase by došlo k vyhoření kyslíku v místnosti a plamen by „zdechl“)
Ta deska nahoře je tzv. deflektor, který prodlužuje dráhu spalin – prosím nechat na místě !
V případě dalších dotazů, napište.

Přeji hezký den
Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.