Terciální vzduch : diskuze

no image
Autor: dog
24. 09. 2011, 15:13:01
Terciální vzduch

Dobrý den, mohu se optat, co přesně znamená pojem „terciální vzduch“ a v čem spočívá, je-li nějaká, jeho výhoda? Koukám po modelu Nordic, který se mi líbí visuálně a tam je tento pojem +
 Díky.

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

admin
Autor: admin
25. 09. 2011, 08:36:19
Re: Terciální vzduch

Dobrý den, terciální vzduch je třetí ( neregulovatelný vzduch přivedený do ohniště = kamna si jej přisávají automaticky podtahem kamen – tahem komína). Terciální vzduch je předehříván v meziplášti a je přiveden do horní části kamen nad zónu hoření. Tím, že proudí tryskama má určitou rychlost , což mu jednak umožňuje srážet nespálené pevné částečky zpět do ohniště ( lepší emise pevných částic) a také se dobře promíchává s hořlavými plyny. A tím, že má v sobě hodně kyslíku, dochází k napomáhání spálení plynů, které by jinak odešly ( jejich část) z ohniště nespáleny. Je to věc, ketrá je příjemná, ale rozhodně bych na tom ( já osobně) nestavěl při výběru krbových kamen. Pokud jej kamna mají, tím lépe.

Petr vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

no image
Autor: dog
27. 09. 2011, 19:37:25
Re: Re: Terciální vzduch

Díky moc za odpověď!

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.