Výběr krbových kamen do domku : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
20. 07. 2011, 09:07:23
Výběr krbových kamen do domku

Dobrý den, chtěli bychom si pořídit jako druhý zdroj topení do rodinného baráčku zatím krbová kamna, výhledově krbovou vložku s teplovzdušným rozvodem do podkroví(na krbovou vložku s hezkou obestavbou zatím nejsou finance). Hlavní zdroj topení bude teplovodní podlahovka a elektrokotel. Vytápěná plocha je asi 50m2 + podkroví 45m2. Podle výpočtu tepelného auditu nám vychází elektrokotel o výkonu 6KW. Průměr komína je 180mm a výška komína 7,5m. Nevím zda bude v budoucnu potřeba ke krbové vložce externí přívod vzduchu a jestli máme i s touto možností počítat při koupi krbových kamen. Vím,že odvod spalin z krbové vložky má být pod úhlem 45 stupňů, proto bude mít i komín vstup pod tímto úhlem. Dají se takto připojit i krbová kamna? Prosím o radu, jaká krbová kamna by byla pro tento účel nejvhodnější. Asi hodně záleží na vkusu, ale přesto prosím o typ a radu. Místnosti budou zařízeny spíše ve stylu starších venkovských stavení-dřevěné trámy na stropě, rustikální styl nábytku. Cenová hranice je bohužel 20–25 tisic. Děkuji za Vaší radu a přeji hezký den.

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

admin
Autor: admin
20. 07. 2011, 09:10:02
Re: Výběr krbových kamen do domku

Dobrý den, děkuji za dotaz.

Začnu kouřovodem : i krbová kamna je možno zapojit pod úhlem 45° – ovšem je potřeba si uvědomit, že u takovéhoto vývodu není možno použít kroužek na překrytí okolí vstupu do komína = bude nutno to zapojení nějak předkrýt, aby to nevypadalo hloupě. Zamyslel bych se nad tím, udělat pro kamna vývod 90° a až nastane čas realizace krbu, udělat nový vstup pod úhlem 45°- pokud to kontrukce kominu umožní . Nevím, jak dlouho budete kamna používat – pokud to bude rok – dva, tak bych udělal rovnou 45° a s tím škaredým napojením se na tu dobu smířil. Záleží na jednotce dočasnosti.

25 tis je poměrně hodně – výběr v této cenové hladině je velký. Vzhledem ke stávajícímu designu bych si tam uměl představit kachlová kamna – něco jako Thorma Borgholm, Landshut, ABX BAVARIA, MARINA, HELVETIA apod. Možná raději na kachlovém soklu. Pokud zvolíte kachlová kamna, zamyslel bych se nad tím, udělat vstup do kouřovodu přesně na osu zadního vývodu ( trubka nebude vidět a kazit dojem z kamen.
Napadají mne ještě kachlová kamna HEIN – ale ty už jsou dražší vlivem hmožství kachlů.
Přeji hezký den
Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.